Vlády USA , Japonska a Eurozóny nejsou schopny řešit vlastní finanční problémy

Největším problémem, kterému čelí rozvinutý svět je ten, že ty vlády a bankovní instituce, které nás dostaly do současného stavu „bordelu“ nejsou schopny řešit problémy, které samy vytvořily. Ani s novým vedením. Proč? Nedostatek růstu příjmů a příliš mnoho vládního utrácení. Při pohledu na zprávy o primu a rozvaze v USA, Eurozóně a Japonsku to je jasné. Pointou je, že daňové příjmy nejsou dostatečné na generování dostatečné částky, která pokryje současné výdaje vlády. Nezahrnuje to ani jeden dolar, euro či jen v úrocích nebo jistiny při již existujícím vládním dluhu. A co je horší, příjem daní by musel v USA vzrůst o 50%, aby generoval dostatek daní na pokrytí současné míry utrácení. A pamatujte, že současné výdajové úrovně nezahrnují důchody na tzv. baby boomers (generace po 2. sv. válce, pozn. překl.).

Krize Eurozóny

Takže zpráva o výdajích nevykazuje v nejbližší době žádnou naději solventnosti, přičemž rozvahy jsou podobně odpudivé. Například americká vláda a Fed spolu dluží asi 15 trilionů USD. Na umocnění slabé rozvahy je třeba podle mě oslabit vládu, která tiskne peníze a úrokové sazby dolů, akcie by pravděpodobně padly o 50%. Tím by se čistá hodnota domů a akcií vyrovnala vládnímu dluhu. To není dobré. A co víc, v dohledné době neočekávám, že úrokové sazby porostou. Proto jsou propady cen akcií stále omezené. Znamená to však, že pokud stoupnou úrokové sazby, akcie klesnou výrazně. Nebyl by to hezký pohled. Všichni pštrosi, kteří strkají hlavy do písku proto, aby se vyhnuli realitě tvrdí, že jediné co potřebujeme je zotavení. Skutečně? Tak se na tento NONSENS podívejme. V Americe ročně stoupne čistá mzda o 200 až 300 miliard USD. Mezitím vláda a Fed vytisknou a půjčí asi 1.5 triliónu USD ročně. Není to šílenství?

Krize Eurozóny, Japonska a USA

Hlavní otázkou je, zda by vůbec čistá mzda vzrostla i bez vládního půjčování a tlačení. Možná ano, možná ne. Je však nepravděpodobné, že by nám svět ještě dost dlouho dovoloval tisknout a půjčovat tyto obrovské čísla, když čistá mzda roste jen o 200-300 miliard. Navíc nevěřím tomu, že vlády a banky v USA, Eurozóně a Japonsku mohou vytvořit problém, který si vytvořili: exploze v utrácení bez reálného ekonomického růstu. Mezitím rozvojové ekonomiky světa zažívají udržitelný robustní růst, zejména díky širokopásmovému připojení. Naneštěstí jsou současné vlády Ameriky, Eurozóny a Japonska kotvy, které nás mohou potopit. Jedině, že bychom se probudili a zakročili.

převzato z  financnytrh.com

Bookmark and Share
Doporučujeme

Komentáře uzavřeny.