Účty pro podnikatele

Založení běžného účtu je vážné rozhodnutí, takže byste ho neměli nechat náhodě nebo ho vybrat jen námatkou.

Výběr banky

Rozhodně nevybírejte účet jen z toho důvodu, že jste jako nepodnikatelé byli s bankou spokojeni. Každá banka se totiž zaměřuje na jiných klientů, a může se tak stát, že banka má výhodné podmínky pro nepodnikatele, ale méně výhodné podmínky pro podnikatele.

Ještě než se pustíte do samotného srovnání, zaměřte se na zcela zásadní argumenty. Každá banka umožňuje zřídit trvalé příkazy, internetové bankovnictví a pod. Ne všechny banky však nabízejí osobního bankéře, ne všechny banky mají kvalitní GSM banking, ne všechny banky mají pobočky a bankomaty ve všech velkých městech a pod.

Dávejte si pozor také na podmínky získání ící. Některé účty jsou jen pro podnikatele s ročním obratem nad 1 000 000 eur, některé jsou jen pro podnikatele s místem podnikání na území České republiky, některé vyžadují alespoň jedno, dvě nebo tři ukončené podnikatelské období a pod.

Uvědomte si, co od účtu chcete

Udělejte si seznam transakcí a jejich počet. Napište si, kolik výběrů z bankomatu měsíčně uděláte, kolikrát budete vkládat peníze v bance, kolik příkazů k úhradě zrealizujete av jaké měně budete obchodovat. Pak se podívejte do sazebníků bank nebo do našeho srovnání podnikatelských běžných účtu a porovnejte si tak nabídku bank.

Platební karta

Platební karty jsou součástí většiny účtů pro podnikatele a jsou natolik důležité, že jim věnujeme samotný odstavec. Tedy výrazně levný účet může mít nekvalitní kartu, která bude nepoužitelná při cestách do zahraničí. Podobně na tom je i kontokorentní úvěr. Výrazně levný účet může být vyvážen dražším kontokorentem (povoleným přečerpáním) a pokud jej používáte často, může se vám to nakonec finančně převážit. To platí také pro cestovní pojištění. Takže hodnoťte účet komplexně.

zdroj finance.sk

Bookmark and Share
Doporučujeme

Komentáře uzavřeny.