Slovenská Datart bude na prodej, píše Financial Times

Doplněné o stanovisko provozovatelů slovenské a české sítě Datart. Společnost Dart, provozovatel obchodů Datart, chce prodat své provozy ve Španělsku, v České republice a na Slovensku.

Síť Slovensku obchodů s elektronikou Datart je na prodej. Ve středu o tom informoval deník Financial Times. Společnost Dart, vlastník sítě obchodů s elektronikou po celé Evropě, do které patří i Datart, chce totiž prodat své provozy ve Španělsku, v České republice a na Slovensku. Důvodem má být to, že skupině Dart se nedaří v důsledku slabých evropských ekonomik a tlaku internetové konkurence. Před čtyřmi měsíci proto šéf společnosti Dart Alan Parker oznámil revizi strategie. Skupina DART se pokouší o „snížení ztráty“ z trhů, kterým se nedaří, a dosáhnout úspory nákladů ve výši 150 mil.. eur.

Parker uvedl, že ke každému z prodejů ve Španělsku, Česku a na Slovensku společnost zvolí individuální přístup. Cílem je podle jeho slov prodej podnikání v těchto zemích během následujících dvanácti měsíců. Ve hře je však i možnost zavření provozů.

Podle Parkerové slov je v případě těchto zemí možný podobný postup, jako v společnost Dart uplatnila v Itálii, kde společnosti DPS Group postoupí 20 svých italských prodejen a vyplatí její částku 3 mil.. eur. Výměnou za to získá v DPS Group 15-procentní podíl. Náklady na zavření hlavního sídla v Itálii, které nebylo součástí transakce, by měly být ve výši 11 mil.. eur. Společnost se chce soustředit na své aktivity ve Francii, v Belgii av Nizozemsku.

Společnost Datart na Slovensku podle Obchodního rejstříku podniká jako organizační složka společnosti DATART INTERNATIONAL, as se sídlem v Praze. Datart je maloobchodním prodejcem zaměřeným na spotřební elektroniku. Na českém a slovenském trhu společnost působí od roku 1990.

Oficiální stanovisko představitelů slovenské sítě prodejen Datart:

Společnost Datart působí na českém a slovenském trhu již více než 20 let. Její postavení je silné díky zaměření na nejlepší ceny, nejlepší sortiment a nejlepší služby. Jako první také vyrovnala ceny v kamenných prodejnách s cenami na internetu. Od roku 2000 je členem Dart Group.

Spolupráce, která byla zpočátku velmi přínosná pro obě strany, začala v poslední době vykazovat velmi nízkou přidanou hodnotu pro Datart. Proto již několik měsíců probíhají jednání iniciované ze strany společnosti Datart, které směřují ke zpětnému převzetí podílu od Dart Group. Tato jednání ještě nejsou ukončeny, výsledek je však očekávaný v nejbližší době.

Datart je zdravá, dobře fungující společnost s významným podílem na obou trzích, a převzetí podílu partnera, který má potřebu aktuálně řešit svou situaci na jiných trzích, jí umožní ještě dynamičtější rozvíjet své aktivity na obou trzích, na kterých působí dlouho a úspěšně.

Zavírání prodejen v tomto kontextu rozhodně není aktuální, Datart má svou konzistentní expanzní politiku av případě, že se naskytne vhodná příležitost, je připraven svou síť rozšiřovat podle aktuálních potřeb. Toto potvrzuje i otevření nové prodejny Datart v nákupním centru Breda v Opavě 15.11.2012 nebo celková modernizace prodejny v nákupním centru Avion Bratislava na nejnovější, moderní koncept prodeje elektroniky.

zdroj webnoviny.sk

Bookmark and Share
Doporučujeme

Komentáře uzavřeny.