Schäuble: Krize neskončila, ale eurozóna výrazně pokročila při jejím řešení

Země eurozóny postupují při řešení dluhové krize, myslí si německý ministr financí Wolfgang Schäuble. „Krize ještě neskončila, uvedl Schäuble. Dodal, že eurozóna udělala výrazný pokrok, informovala agentura DPA.

Rozdíly v konkurenceschopnosti mezi zeměmi měnové unie se zmenšily. Průměrné nové zadlužení eurozóny se během uplynulých tří let snížilo o polovinu a zlepšily se evropské rozhodovací mechanismy. Podle Schäubleho pokroky dělají i země, které dostaly finanční pomoc.

Znovuzískanú důvěru trhů může eurozóna ještě posílit, pokud budou členské země pokračovat v zahájených reformách, tvrdí Schäuble. Rozdíly mezi úročením dluhopisů jednotlivých států klesly. „Nemáme důvod upadat do deprese,“ upozornil Schäuble. Německá ekonomika se opět oživuje, jak signalizují aktuální údaje. Evropská komise očekává, že reálný růst největší evropské ekonomiky v roce 2014 dosáhne 2%.

Schäuble předpokládá, že politický pat v Itálii se vyřeší. „Mám velkou důvěru, že v Itálii se vytvoří stabilní a akceschopná vláda.“ Informovala o tom agentura DPA.

zdroj topky.sk

Bookmark and Share
Doporučujeme

Komentáře uzavřeny.