Rok 2013 nabízí nové hypotéky

Nesplacená hypotéka se za člověkem může i několik desítek let ploužit jako němý stín, který má sice zajímavou schopnost otrávit život, na druhou stranu ale nabízí příjemný pocit z vlastního domova ve chvíli, kdy ji úspěšně splatíte. Stává se tak totiž příjemnou jistotou do budoucích let pod svou střechou, kterou byste třeba v nájmu neměli.

Jak vybrat hypotéku

Než je ale hypotéka splacena, znamená opravdové břímě, které se s „majitelem“ táhne po mnoho let. I proto je nutností vybírat hypotéku pečlivě a s rozvahou. Nestačí pouze zvolit to, co pomohlo před lety sousedovi či známému, protože podmínky se zcela jistě změnily a hypotéka už nemusí být tak výhodná. Stejně tak banka, která poskytuje skvělý osobní účet nemusí nutně znamenat také kvalitní hypotéku. Volba hypotéky je zkrátka sama o sobě složitým a komplikovaným úkolem, ke kterému je třeba přistupovat zodpovědně. Naštěstí pro klientelu bank ale můžete využít nejrůznějších webových srovnávačů. Kupříkladu na stránkách Ušetřeno.cz najdete pomůcku „hypotéka kalkulačka“, jež slouží právě k porovnání jednotlivých hypoték a spočítání nákladů s nimi spojenými.

Bankovní či nabankovní hypotéka?

I když ale zjistíte, že po letech už není vaše hypotéka tak výhodná a rádi byste ji změnili, rozhodně nejde o neřešitelnou situaci. Banky totiž nabízejí možnost refinancování hypotéky, s nímž můžete získat takový hypoteční úvěr, s nímž budete o něco spokojenější, než s tím stávajícím, protože snížíte své měsíční náklady. Jednou takovou společností, která nabízí i refinancování hypotéky, je Hypoteční banka, tedy stabilní banka s dlouholetou tradicí a bohatými zkušenosti.

Dobré je, že trh s hypotékami je skutečně pestrý. Můžete tak strávit mnoho času hledáním vhodné banky a hypotéky, navíc je mezi jednotlivými institucemi slušná konkurence, takže máte šanci najít a vybrat si skutečně dobře. Pro mnohé se stala zajímavou třeba hypotéka České spořitelny, jež nabízí úrok ve výši 3,04%, možnost vyplacení až 100% hodnoty a splatnost v délce až 30 let.

Zaujmout vás ale může nabídka i jiné společnosti – kupříkladu ČSOB, Komerční banky, Fio banky či jakékoli jiné pohybující se na českém trhu.

Bookmark and Share
Doporučujeme

Komentáře uzavřeny.