Renault chce vyrábět auta v Číně, partnerem má být Dongfeng

Francouzská automobilka Renault SA plánuje vyrábět auta v Číně ve společném podniku s Dongfeng Motor Group Co, druhým největším výrobcem automobilů v zemi. Informoval o tom v pondělí deník China Business News. Obě společnosti chtějí investovat celkově 6,5 miliardy čínských jüanů (CNY), což je asi 800 milionů eur , do fabriky v provincii Chu – pej s počáteční kapacitou 200 tisíc vozů ročně.

Plánovaný společný podnik plánuje využít fabriku, kterou Renault provozoval s lokálním partnerem v polovině 90. let minulého století, řekl podle deníku ředitel čínského zastoupení automobilky Renault Čen Guožang.

Mluvčí společnosti Dongfeng prohlásil, že o plánovaném joint venture nemá žádné informace, mluvčí Renaultu v Číně informace odmítla komentovat.

Dongfeng už v současnosti má společné podniky se značkami Nissan, Honda is automobilkou PSA Peugeot. Všichni zahraniční výrobci aut v Číně musí pracovat prostřednictvím společných podniků s lokálními firmami.

Renault krátce v zemi vyráběl vozidla ve spolupráci s málo známým státním výrobcem speciálních dopravních prostředků. V současnosti svá auta do Číny dováží, boří se však s vlažným zájmem.

zdroj ekonomika.sme.sk

Bookmark and Share
Doporučujeme

Komentáře uzavřeny.