Rekordní úroveň globální nezaměstnanosti: Více než 200 milionů lidí

Počet nezaměstnaných překročí v tomto roce po celém světě více než 200 milionů. lidí. Informovala o tom v úterý Mezinárodní organizace práce (ILO) ve své každoroční zprávě. ILO odhaduje, že globální nezaměstnanost se letos zvýší o 5,1 mil.. lidí na 202 mil.. av příštím roce poroste o další tři miliony.

V roce 2012 se počet nezaměstnaných po celém světě zvýšil o 4,2 milionu. Pokud se tyto prognózy organizace naplní globální nezaměstnanost dosáhne v tomto roce nový rekord. ILO však pravidelně reviduje dolů své údaje o nezaměstnanosti, protože počet lidí, kteří se vzdávají hledat si nová pracovní místa a nepočítají se tak více než nezaměstnaní, každý rok narůstá.

Analýza agentury Reuters poukazuje na to, že prognózy ILO byly v posledních šesti letech značně revidovány směrem dolů. Například původní údaje o nezaměstnanosti za rok 2007 počítali s nezaměstnaností na úrovni 189,9 mil.. lidí, přičemž současné údaje uvádějí 169 mil.. nezaměstnaných, což je o 11% méně. Údaje za roky 2008 až 2010 byly také revidovány dolů o 10 až 15 milionů.

Většinu poklesu zapříčiňují lidé, kteří se vzdali hledat si nové zaměstnání, uvádí šéf analýz pro trh práce ILO Jose Manuel Salazar-Xirinachs. „To jsou lidé, kteří v důsledku závažnosti krize, dlouhodobé nezaměstnanosti, se vzdávají naděje a rozhodli se už víc nehledat pracovní místo, a proto se již více nepočítají jako nezaměstnaní, ale spíše jako vyřazeni,“ uvedl dále.

zdroj topky.sk

Bookmark and Share
Doporučujeme

Komentáře uzavřeny.