Rakouské banky potřebují dodatečný kapitál 8 až 13 miliard eur

Rakouské banky potřebují dodatečný kapitál v objemu 8 až 13 miliard. eur, aby zcela splnily regulační pravidla známé pod názvem Basilej III. V pátek to uvedla centrální banka země. Rakouské banky by měly pokračovat v posilování svých rozvah, aby byly schopny odolat “ vysokým “ rizikům v nejistém ekonomickém prostředí, uvedla centrální banka ve své pravidelné pololetní zprávě.

Rakouské banky jako například Erste Group a Raiffeisen Bank International patří k největším poskytovatelem úvěrů v nových evropských tržních ekonomikách a své působení v nich dramaticky snížen, poznamenala centrální banka.

„Obavy, které vyjádřily některé země a instituce z toho, že rakouské banky by mohly omezit své podnikatelské činnosti ve střední, východní a jihovýchodní Evropě, se staly realitou jen ve velmi malém rozsahu“,  dodala banka.

Do skupiny Erste patří největší slovenská banka – Slovenská spořitelna. Začlenila se do ní po podpisu smlouvy mezi Ministerstvem financí ČR a Erste Bank o prodeji majoritního balíku akcií, který se uskutečnil v lednu 2001. Rakouská banka Raiffeisen Zentralbank (RZB) působí na Slovensku prostřednictvím společnosti Raiffeisen Bank International (RBI), která je majoritním akcionářem Tatra banky s podílem na hlasovacích právech ve výši 73,88 % , Tatra Holding drží 14,38 % akcií, zbytek vlastní menšinoví akcionáři.

zdroj topky.sk

Bookmark and Share
Doporučujeme

Komentáře uzavřeny.