Průzkum: Ekonomická situace na Slovensku je špatná

Většina Slováků nevnímá nový rok s velkým optimismem. Podle průzkumu Workmonitor personálně – poradenské společnosti Randstad devět z deseti zaměstnanců vnímá současnou ekonomickou situaci na Slovensku jako špatnou.

Tři čtvrtiny zaměstnanců dokonce očekává v příštím roce její další zhoršení. Přesto se většině slovenského firem vede po finanční stránce poměrně dobře. Ale ani tak, jejich zaměstnanci s prémiemi na konci roku, nepočítají. Hlavně doufají, že v roce 2013 se jim zvýší mzd.

Pouze pětina Slováků si myslí, že by se v roce 2013 mohla ekonomická situace v zemi zlepšit. 75 % pracujících je naopak přesvědčeno, že hospodaření bude v příštím období stále horší. V porovnání se světovým trhem se stav slovenské ekonomiky nejeví dobře. V jiných zkoumaných zemích označilo průměrně 61 % dotázaných současnou situaci za špatnou. Na Slovensku má tento názor drtivá většina obyvatel.

Firmám se přitom podle zaměstnanců vede poměrně dobře. Šest z deseti Slováků tvrdí, že jejich zaměstnavateli se po finanční stránce daří. Polovina je dokonce přesvědčena, že v příštím roce se situace zaměstnavatele bude ještě dále zlepšovat. I proto mnoho lidí doufá, že v příštím roce by mohly jejich mzdy stoupat.

Podle průzkumu Randstad Workmonitor je 9 z 10 lidí přesvědčeno, že letos byly pro svou firmu přínosem a za své výkony by si proto zasloužily jednorázové prémie. Ale své šance na získání odměn příliš růžově nevidí. Ve skutečnosti 43 % dotázaných počítá s tím, že se nakonec nedočkají žádných bonusů.

zdroj topky.sk

Bookmark and Share
Doporučujeme

Komentáře uzavřeny.