I přes propad ceny zlata se vyplatí nákup

Většina brookerů zpanikařila a začala svým klientům radit, aby zlato prodávali. Přesně ti, kteří tvrdili, jak zlato vyšplhá na neuvěřitelné hodnoty a jak všichni budou v slušném balíku. Psali o tom na uznávaných webech a portálech. Krmili lidi, že jde o dlouhodobou investici. A najednou stáhli ocas a říkají něco jiného. To vypovídá o jejich nekompetentnosti. Zlato v žádném případě není bublina. Jeho až 9% propad způsobily díry v bankovním sektoru, konkrétně ve Francii. Otázka zní, jde o skutečný propad hodnoty zlata nebo násilnou stimulaci trhů? Nedůvěra je v tomto případě na místě.

Většina investorů se lekne a okamžitě začne žlutý kov hromadně prodávat, což efekt přepadení hodnoty zlata pouze posílí. Ti zkušenější se nezaleknou a přečkají a v samotném dně propadu začnou nakupovat. Zlato je jediná jistota, která přetrvá jakoukoliv krizi. Pokud jste poklesu ceny zlata zalekli a odradilo vás to, vězte, že ani světové trhy si v poslední době nenapravily. Čekat, že v období recese budete mít stabilní úroky a jistoty je naivní.

Naše rada je setrvat a využít tento hluboký pokles ve váš prospěch a nakupovat. Brzy se v určitých místech na zemi přestane zlato těžit a přijdou svátky, před kterými hodnota zlata poslední roky jen stoupá. Grafy mluví samy za sebe.

Bookmark and Share
Doporučujeme

Komentáře uzavřeny.