Portugalsko nemusí restrukturalizovat dluh, tvrdí šéfka MMF

Restrukturalizace portugalského dluhu není v současnosti aktuální a plnění záchranného programu v zemi pokračuje dobře. V sobotu to prohlásila šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová pro portugalský týdeník Expresso. Lagardeová zároveň vyjádřila přesvědčení, že Portugalsko nebude následovat Řecko a nedostane se do spirály hospodářské recese. „Není to předmětem diskuse,“ reagovala šéfka MMF na otázku novinářů, zda bude nutné restrukturalizovat portugalský dluh.

„Portugalští lídři se zavázali, že udělají, co bude nezbytné pro to, aby země dokončila program a opět získala přístup na dluhopisové trhy,“ řekla Lagardeová. Podle jejích slov by Lisabon neměl očekávat změny v dohodě o úvěru. Na otázku, zda je šéfka MMF přesvědčena o tom, že Portugalsko nepůjde řeckou cestou Lagardeová odpověděla: „Ano jsem.“

Někteří analytici uvedli, že Portugalsko by mohlo potřebovat více úvěrových prostředků, pokud se má na trhy s cennými papíry vrátit ve třetím kvartálu tohoto roku. EU a MMF v roce 2011 poskytli Portugalsku záchranný úvěr ve výši 78 mld. EUR. eur.

zdroj openiazoch.zoznam.sk

Bookmark and Share
Doporučujeme

Komentáře uzavřeny.