Pojištění pohledávek vám ochrání váš byznys

Situace, kdy jako majitel konkrétní společnosti, nedostanete zaplaceno za poskytované služby anebo zboží, jsou neskutečně nepříjemné a často doslova devastující. Většina podnikatelů si pojistí areál své společnosti a také v pojistce myslí na odpovědnost za škodu. Na své peníze, které mají ve fakturách s odloženou dobou splatnosti, bohužel nemyslí. Tím pádem mohou přijít o poměrně velké zakázky. Je třeba myslet na to, že podpisem konkrétní faktury a jejím zasláním na adresu odběratele ještě obchod bohužel nekončí! Jak se tedy efektivně bránit?

Pojištění pohledávek jako efektivní nástroj

Jestliže chcete vaše zboží ochránit, pak je ideální volbou pojištění pohledávek. To se vyznačuje tím, že dokáže ochránit skoro jakýkoli obchod, který uzavřete. Pojišťovny jsou schopny v krajním případě pokrýt až 85% z celkové ceny pohledávky, která vám nebyla uhrazena. Vše je ale poměrně podrobnější. Podívejme se tedy, jak vlastně samotné pojištění pohledávek funguje a jak dochází k samotnému pojištění pohledávek.

Postupné vymáhání pohledávek

Vymáhání pohledávek je postupné. Nejprve dá konkrétní pojišťovna prostor vaší společnosti, aby se direktivně spojila s odběratelem služeb či zboží. Pokud nebudete úspěšní, pak pojišťovna uplatní své nástroje a bude vymáhat finanční prostředky sama. Jestliže se nakonec nepodaří ani takto vymoci pohledávky, pak přichází na řadu pojistné plnění a vy jako majitel firmy byste se měl dostat až k 85% celkové hodnoty pohledávky.

Pojištění pohledávek doporučuje i Robert Čapka

Expert na pojištění pohledávek Robert Čapka vlastnící makléřskou společnost, která zajišťuje servis související s pojištěním pohledávek, doporučuje toto pojištění a tím, že je rozhodně výhodnější mít z uskutečněné pohledávky nižší zisk, než dojít k tomu, že celá pohledávka nebude nikdy zaplacena.

Bookmark and Share
Doporučujeme

Komentáře uzavřeny.