Po Petrohradě koupila banka Morgan Stanley obchodní centrum i v Moskvě

Americká banka Morgan Stanley koupila moskevské obchodní a zábavní centrum Metropolis, což představuje zatím její největší akvizici na ruském komerčním realitním trhu. Informaci banky zveřejnili agentury Bloomberg a RIA Novosti.

Realitní fond pod kontrolou banky Morgan Stanley koupil centrum Metropolis od developerské společnosti Capital Partners, která Metropolis otevřela v roce 2009. Je to již druhá akvizice maloobchodních aktiv v Rusku ze strany americké banky během jednoho roku s cílem vytěžit z rostoucího spotřebitelské poptávky ve velkých ruských městech. Minulý rok koupil fond obchodní centrum Galeria v centru Petrohradu. Podle dvou nejmenovaných zdrojů, blízkých Morgan Stanley, hodnota moskevského kontraktu dosáhla 1,2 miliardy USD (910,06 milionu eur), zatímco za centrum Galeria zaplatila banka zhruba 1 miliardu USD.

Obchodní a zábavní centrum Metropolis, které se nachází na severozápadě Moskvy, má více než 250 obchodů a restaurací a 2900 parkovacích míst. Minulý rok ho denně navštívilo zhruba 55.000 lidí.

zdroj openiazoch.zoznam.sk

Bookmark and Share
Doporučujeme

Komentáře uzavřeny.