Osobní bankrot jako cesta z dluhů

Moment, kdy se člověk dostane do pomalu se sklápějící dluhové pasti, je neskutečně svazující a nepříjemný. Dostat se z této situace nemusí být přitom vůbec jednoduché a mnozí z nás se dostávají až k těm nejčernějším myšlenkám, a to především o tom, že neví o optimální možnosti svého oddlužení. Tu představuje vyhlášení osobního bankrotu. Uchýlit se k tomuto kroku může každý člověk, který již není schopen dostát svým závazkům vůči většímu množství věřitelů. Jak tedy na vyhlášení osobního bankrotu?

Jak na oddlužení?

Osobní bankrot představuje pro mnohé lidi jedinou schůdnou legální alternativu zbavení se dluhů. Oddlužení není nijak náročné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jako dlužník musíte v rámci vyhlášení osobního bankrotu zaplatit část svých dluhů, které vám vznikly. V minimu se jedná o 30% z celkové dlužné sumy. Poté je člověku část dluhů odpuštěna a je možné, aby znovu restartoval svůj normální běžný život. Osobní bankrot v tomto mnohdy pomůže jako jediná existující možnost.

Možnosti splácení při oddlužení

Při oddlužení fyzické osoby lze řešit celkové splacení finanční částky do výše 30% z dlužné sumy dvěma základními způsoby. Ten první je představován stanovením splátkového kalendáře, v rámci kterého budete postupně splácet tuto sumu. Takto činí často lidé, kteří nechtějí dávat k dispozici svůj majetek. Pokud vám to ale nevadí, pak můžete klidně zaplatit zmiňovanou část dlužné sumy hotově, a to z peněz, které vyděláte prodejem nemovitosti anebo rozprodáním jiného majetku.

Řešte osobní bankrot obezřetně

Osobní bankrot je institucí, která má svá přesně stanovená pravidla, a tak stojí zato řešit jej za pomocí profesionálů, kteří této problematice skutečně rozumějí. Ideální volbou jsou webové stránky www.oddluzovaciporadna.cz, na nichž se dozvíte, jaké nabízí osobní bankrot podmínky a mnohé jiné důležité informace.

Bookmark and Share
Doporučujeme

Komentáře uzavřeny.