Oddlužení jako řešení finanční krize

Máte-li momentálně dluhy, stoprocentně denně řešíte možnosti, které vám mohou pomoct se z nich dostat. Dnes existuje velké množství alternativ, jež mohou a nemusí být výhodné. I proto je optimální vsadit na jistotu v podobě oddlužení fyzické osoby. Vyhlášení osobního bankrotu je legitimní zákonem ošetřenou alternativou zbavení se drtivé většiny vašich dluhů. Pokud nevíte jak na něj, pak si přečtěte následující řádky, v nichž se na tuto problematiku budeme soustředit.

Kdo může požádat o oddlužení fyzické osoby

Mnozí lidí si myslí, že tuto instituci může využít skutečně každý. Opak je ovšem pravdou, jelikož oddlužení fyzické osoby je, jak již sám jeho název napovídá, určeno pouze pro nepodnikající subjekty. O prominutí části dluhů může za určitých okolností požádat i podnikatel, nicméně dluhy nesměly vzniknout v souvislosti s jeho podnikatelskou činností. Jedná se tedy v podstatě o instituci, která umožňuje pomoc obyčejným lidem, kteří prostě a jednoduše nedokážou dostát svým stávajícím závazkům.

Dvojí podoba oddlužení

V současné době má oddlužení dvě podoby. Tou první je uzavření nového splátkového kalendáře. Díky němu musí dlužník během 5 let zaplatit minimálně 30 % svých závazků. Pokud tak učiní, může mu být odpuštěno až 70 % z jeho celkového dluhu. Tato alternativa je velmi oblíbená, poněvadž při ní člověk nepřijde o svůj momentální životní standard a může fungovat úplně stejně jako před vyhlášením oddlužení. Druhou variantou je prodej veškerého majetku a následné vyplacení věřitelů, k nimž se vztahují dluhy dané osoby.

Nebuďte na všechno sami

Oddlužení není zas až tak jednoduchou záležitostí, a tak je vhodné obrátit se na profesionální společnost, která vám s ním pomůže. Na eoddluzeni.cz můžete využít konzultací zdarma a komplexních služeb této oblasti. Během několika minut můžete mít vše vyřešeno.

Bookmark and Share
Doporučujeme

Komentáře uzavřeny.