Nové eurové bankovky

Evropská centrální banka (ECB) a národní centrální banky Eurosystému připravují zavedení druhé série bankovek s názvem Evropa. Její specifikem bude vyobrazení řecké mytologické postavy Evropa, podle níž byl pojmenován evropský kontinent. Portrét se bude nacházet ve vodoznaku a v hologramu. „Nové bankovky budou do oběhu zavádět postupně v průběhu několika let, počínaje bankovkou 5 eur v květnu 2013,“ informovala o tom dnes ECB .

Série Evropa těží z pokroku, který se podařilo dosáhnout v technologii výroby bankovek od zavedení první série před více než 10 lety. Díky zdokonalení ochranných prvků budou dle ECB nové bankovky bezpečnější. „Dnes byly představeny tři nové prvky. Vodoznak s portrétem, hologram s portrétem a smaragdové číslo,“ uvedla banka.

I nové bankovky se budou nést ve stylu epoch a slohů tak jako první série. Rovněž budou mít stejné dominantní barvy, ale vzhledem k zdokonalení ochranných prvků došlo k mírným úpravám. Nové bankovky tak bude možné snadno rozpoznat od bankovek první série. Nová série Evropa bude mít rovněž stejné nominální hodnoty jako předchozí série.

Bookmark and Share
Doporučujeme

Komentáře uzavřeny.