Máte vysoké dluhy? Využijte možnosti oddlužení

Zadluženost domácností roste společně s rozvíjejícím trhem půjček jak houby po dešti. Zkrátka vše souvisí se vším a mnoho lidí tak v současné době musí splácet velké dluhy, na které ovšem mnohdy nestačí. Právě pro takové případy však existuje v české legislativě možnost oddlužení fyzických osob, neboli také osobního bankrotu.

Jde o to, že dlužník během pěti let poctivě splácí určitou částku tak, aby ukojit své věřitele, ovšem tak, aby mu zároveň zbylo na nejnutnější výdaje. Pokud během pěti let splatí alespoň třicet procent svých dluhů, je z dluhů venku a může zase volně dýchat. Neposlední výhodou oddlužení je však také to, že během této doby je dlužník chráněn před soudy a exekutory.

O tom, za je možno dlužníka oddlužit, rozhoduje insolvenční soud. K insolvenčnímu řízení si přitom mohou přihlásit všichni ti, kteří jako soukromá osoba dluží alespoň dvěma věřitelům po dobu delší než třicet dní; na stranu druhou však nesmí jít o podnikatele a živnostníky, či dokonce osoby, které byly pravomocně odsouzeny za majetkové a hospodářské trestné činy.

Na oddlužení však nemusí být žádný dlužník sám. Naopak, může navštívit webové stránky Oddluzteme.cz, kde určitě najde pomoc. Je zde kalkulačka, která umí rychle spočítat, nakolik příjmy dlužníka stačí na splácení dluhů a jestli je schopen během pěti let zaplatit alespoň třicet procent dluhů. Také je zde k dispozici poradna, či dokonce kontakty na osoby, které dlužníkům ochotně poradí i osobně.

Žádný dlužník už zkrátka nemusí být ve svých problémech sám. Dokonce není žádnou ostudou nechat si pomoci. Naopak, znamená to, že dlužník se svými problémy něco dělá a to se rozhodně cení.

Bookmark and Share

Doporučujeme

Komentáře uzavřeny.