Kolektivní půjčování zaznamenává ve světě obrovský úspěch

Kolektivní půjčování se stává celosvětovým trendem. Důkazem je fakt, že americký poskytovatel kolektivních půjček Lending Club, překonal v posledních dnech magickou hranici 1 miliardy dolarů v objemu vytvořených půjček. The Wall Street Journal zároveň představil žebříček 50 nejlépe hodnocených začínajících firem, tzv.. Startup v USA, kde se na 4. místě umístil poskytovatel kolektivních půjček mezi lidmi, společnost Prosper Marketplace Inc.

Od svého vzniku v roce 2007 poskytla společnost Lending Club více než 80 – tisíc půjček, které až ve dvou třetinách sloužily na splacení starých půjček dlužníků. Lidé tak ušetřili tisíce dolarů, o které si tímto způsobem snížily splátky svých starých úvěrů a kreditních karet. S více než 100% meziročním růstem představují kolektivní půjčky ve světě jedno z nejrychleji rostoucích odvětví. Kolektivní půjčování mezi lidmi vynechává tradiční finanční instituce a přenechává jejich marži lidem. U tohoto modelu zápůjček zabezpečuje pro žadatele půjčky výhodnější podmínky a pro investory výraznější zhodnocení jejich investic.

Ve Velké Británii, kde působí úspěšný portál Zopa, dosáhli kolektivní půjčky výšku 250 milionů liber. Anglická vláda dokonce plánuje uvolnit až 100 milionů liber pro alternativních poskytovatelů půjček, včetně poskytovatelů kolektivních půjček přes internet. Tato částka je součástí balíčku 500 milionů liber, který vláda uvolňuje pro podporu malých a středních podniků v rámci programu Business Finance Partnership. Jak uvedl státní náměstek Vince Cable: „Podnikatelské prostředí má stále potíže získat úvěry od tradičních bank, rozvoj alternativních kanálů pro poskytování půjček je proto nezbytností, aby se ekonomika stala od bank méně závislá. Náš cíl je vytvořit více diverzifikovanou infrastrukturu, která lépe poslouží ekonomice a rozvoji malých a středních firem“.

Koneční dlužníci a investoři se takto mohou spojovat přímo bez bankovního subjektu a profitovat z lepších podmínek, které jim portál kolektivního půjčování nabízí.

zdroj openiazoch.zoznam.sk

Bookmark and Share
Doporučujeme

Komentáře uzavřeny.