Jak se provádí registrace ochranné známky?

V rámci podnikání hraje důležitou roli ochrana loga a značky produktu, případně jeho specifických tvarů a barev. K tomu slouží takzvaná ochranná známka, jejíž zaregistrování můžete uskutečnit u Úřadu průmyslového vlastnictví. Jakým způsobem registrace probíhá a dá se nějak usnadnit? To vám odpoví následující řádky.

Registrace ochranné známky jste si ještě donedávna museli zařídit sami. Bylo třeba vyplnit přihlášku a přidat k ní veškerou potřebnou dokumentaci. S přihláškou jste pak museli zajít na Úřad průmyslového vlastnictví a vyčkat, zda projde, nebo dojde k jejímu zamítnutí.

Problém byl hlavně v tom, že bylo zapotřebí nejprve nastudovat právní normy, které se ochranné známky týkají. To mohlo zabrat klidně i několik dní, přičemž ne každý podnikatel se v právních normách vyznal.

Svěřte přípravu a podání přihlášky odborníkům

Dnes už je situace o poznání lehčí, a to díky službě Patentoid.cz. Díky ní nejenže nemusíte detailně studovat právní úpravu pro přiznání ochranné známky, ale dokonce už nemusíte osobně ani navštívit Úřad. Díky Patentoid.cz se totiž dá známka registrovat online.

Vše funguje velmi jednoduše. Na webu Patentoid.cz vyplníte příslušný formulář, dodáte podklady pro produkt (značku, logo apod.), který chcete ochránit a svěříte službě plnou moc. Na jejím základě pak Patentoid podá přihlášku u Úřadu za vás.

V rámci služby vám připraví rešerši ochranné známky, grafické práce (jde-li o logo) a další záležitosti. To vše jen za mírný poplatek, který navíc zahrnuje i správní poplatek ve výši 5.000 Kč, který při každé přihlášce Úřad průmyslového vlastnictví vyžaduje.

Ušetříte čas a námahu

Samotný proces registrace se tím pro vás urychlí. Úřad samozřejmě i přesto bude několik měsíců celou záležitost zkoumat a posuzovat například to, zda již nějaký produkt nemá shodnou známku zaregistrovanou. Obvykle proces schvalování trvá kolem 6 měsíců. Přesto si díky službě Patentoid.cz ušetříte spoustu práce.

Bookmark and Share
Doporučujeme

Komentáře uzavřeny.