IBM dokončila miliardovou akvizici společnosti Kenexa

Společnost IBM oznámila uzavření akvizice společnosti Kenexa, získala ji za 1,3 miliardy dolarů. Jejímu provedení posílí pozici IBM v sociálním podnikání. Kenexa je předním poskytovatelem řešení pro nábor zaměstnanců a služeb pro HR. Poskytuje nástroje pro motivaci zaměstnanců a zvyšování efektivity práce. Přináší unikátní kombinaci cloudové technologie a poradenských služeb, které integrují lidi a procesy v podnicích a poskytuje řešení, která umožňují efektivněji zapojit pracovníky do činnosti firem.

Je zároveň lídrem v oblasti cloudových aplikací pro řízení lidských zdrojů ve firmách av outsourcingu náboru zaměstnanců. V současnosti má 8900 zákazníků v různých průmyslových odvětvích, včetně finančních služeb, farmaceutického průmyslu či maloobchodu. Mezi její klienty patří více než polovina společností umístěných v žebříčku Fortune 500, největších firem ve Spojených státech amerických.

Akvizice společnosti Kenexa doplňuje vedoucí postavení IBM v oblasti sociálního podnikání a byznys služeb pro HR. Analytická společnost IDC označila IBM třetí rok za sebou za celosvětovou jedničku mezi dodavateli softwaru pro sociální podnikání.

zdroj weboniny.sk

Bookmark and Share

Doporučujeme

Komentáře uzavřeny.