Fico o Kypru: Musí přijmout opatření, o kterých se jiným zemím ani nesní

Kypr musí pro získání financí na záchranu přijmout podle premiéra Roberta Fica (Směr-SD) tak tvrdé opatření, o kterých se jiným zemím ani nesní. Například v oblasti sociálního systému, bank nebo privatizace.

„Jedna banka musí zaniknout, druhá bude do poloviny vyhlazená. Jsou to věci, které jsou mimořádně závažné a takové tvrdé protiopatření ještě nikdy nebyly provedeny při poskytování finanční pomoci,“ prohlásil Fico po dnešním jednání vlády.

Kabinet na dnešním zasedání předběžně schválil poskytnutí finanční pomoci Kyperské republice prostřednictvím Evropského mechanismu stability. Odpoledne se podle předsedy vlády ještě uskuteční telekonference, jejímž prostřednictvím se definitivně schválí text memoranda, který pak bude k dispozici i veřejnosti. „Ale podmínky, jak je vnímáme, jsou mimořádně tvrdé,“ zdůraznil Fico.

Je to podle něj „doslova a do písmene totální kontrola nad financemi tohoto státu“. Zároveň vítá i fakt, že na základě iniciativy několika států včetně Slovenska, bude muset Kypr více spolupracovat při odhalování vlastníků různých společností, které v zemi působí. „Doufám, že orgány činné v trestním řízení, které se zabývají finanční kriminalitou, mohou tento institut také využít,“ dodal Fico.

Zdroj topky.sk

Bookmark and Share
Doporučujeme

Komentáře uzavřeny.