Deutsche Bank věří, že eurozóna přetrvá beze změny

Největší německá banka Deutsche Bank očekává, že eurozóna přetrvá ve stávající podobě. Měnová unie by měla pokračovat v pomalém zotavení, což bude vytvářet příležitosti pro vnějších investorů, uvedl ve středu předseda představenstva Deutsche Bank Anshu Jain během návštěvy Dubaje. „V zásadě jsme přesvědčeni, že eurozóna zůstane nedotčená … nestabilita na trzích vyvolaná obavami, že některá z periferních zemí se propadne do platební neschopnosti nebo opustí eurozónu, ustoupila,“ konstatoval Jain.

Ministři financí členských států eurozóny v úterý nedosáhli konečnou dohodu o Řecku. Šéf skupiny ministrů Jean-Claude Juncker uvedl, že o technických otázkách snižování řeckého dluhu se bude navzdory dosaženému pokroku ještě jednat. Další schůzka ministrů se podle něj uskuteční příští týden v pondělí. „Euroskupina měla rozsáhlou debatu a pokročila v hledání konzistentního balíku věrohodných iniciativ s cílem dosáhnout udržitelnosti dluhu řecké vlády,“ informoval Juncker po téměř 12 hodinách nepřetržitých jednání.

Ministři financí během nich „vyjádřili spokojenost s tím, že všechny požadované kroky řecké vlády byly provedeny, a pochválili řecké úřady a občany za úsilí „, dodal šéf euroskupiny. „Setkání se přerušilo, aby byla možná technická příprava některých prvků tohoto balíčku, “ vysvětlil Juncker.

zdroj ekonomika.sme.sk

Bookmark and Share
Doporučujeme

Komentáře uzavřeny.