Co je Bitcoin a jak funguje

bitcoin-224233_960_720Není Bitcoin jako bitcoin. I takto poměrně netradičně bychom mohli začít tento článek. Zabývat se v něm budeme jedním z fenoménů současnosti. Výraz Bitcoin s velkým počátečním písmenem označuje velkou P2P platební síť, v jejímž rámci funguje virtuální měna bitcoin píšící se s malým počátečním písmenem. Ať už patříte mezi její příznivce, odpůrce nebo o ní skoro nic nevíte, není od věci poznat některá fakta, jež se jí bezprostředně týkají.

Zcela inovativní virtuální měna

Pokusů o zavedení nových netradičních měn bylo v minulosti hodně, nicméně většina z nich ztroskotala především na inflaci a na některých dalších faktorech. U bitcoinů se s ničím takovým nesetkáme. Prostě a jednoduše svou hodnotu ztrácet nebudu. Jejich padělání je také eliminováno, a to především decentralizací. Neexistuje zkrátka pevný bod, který by mohl být jakkoli narušen. Ochrana hodnoty těchto virtuálních peněz byla již od počátku na přední pozici. Není se čemu divit, jelikož jen tak bude celá síť maximálně stabilní a velmi oblíbená u mnohých uživatelů.

Unikátní online svět

Jak probíhá komunikace v síti? Samozřejmě online. Bez připojení k internetu a stažení speciálního klienta do vašeho zařízení prakticky nemáte žádnou šanci s bitcoiny jakkoli manipulovat. Co se týká samotných uživatelů, tak ti se dělí na jakési dvě skupiny dle svých možností a schopností. Jsou jimi lidé posílající peníze označovaní jako těžaři a poté jedinci provádějící transakce, kterým se říká koncoví uživatelé. Prakticky všichni musí disponovat peněženkami na bitcoiny, k nimž se dostanou pouze při zadání speciálního klíče.

Kde získat ucelené informace o bitcoinech?

Zaujaly vás bitcoiny? Pak se určitě vyplatí vědět o obchodování s nimi mnohem více. Svět této kryptoměny je otevřený. Mnohé detaily ale nikde na internetu nezjistíte. I proto se poučte přímo od odborníka v online kurzu. Výbornou volbou je vzdělávání nazvané Bitcoin – krok za krokem. Najdete ho na portálu vimvic.cz.

Bookmark and Share
Doporučujeme

Komentáře uzavřeny.