Británie se bude z krize vzpamatovávat déle

Britská ekonomika se bude z finanční krize zotavovat déle , než se očekávalo , přiznal britský ministr financí George Osborne. Trvá však na tom, že bude pokračovat v politice zvyšování daní a výdajových škrtů, informovala agentura AP.

Britská vláda možná mine cíle, které si dala v oblasti snižování veřejného dluhu v poměru k hrubému domácímu produktu (HDP) a vyrovnání rozpočtu, uvedl Osborne. Dodal, že ve středu  (5. 12.) představí nové daně pro bohaté a další opatření, která mají snížit sociální výdaje. Britská vláda ve snaze o snížení veřejného dluhu, jehož hodnota překročila 1 bilion GBP (1,23 bilionu eur), přijímá úsporná opatření, aby do konce roku 2015 omezila výdaje o 50 miliard GBP. Kritici však tvrdí, že politika úspor nedokázala nastartovat ekonomiku, která má od roku 2008 za sebou dvě období recese.

„Je jasné, že snižování veřejného dluhu bude trvat déle, a je také jasné, že zotavování z finanční krize bude trvat déle, než jsme doufali, ale udělali jsme reálný pokrok“, řekl Osborne pro televizi BBC. Trvá na tom, že změna úsporného kurzu by byla katastrofou. „Podrývána důvěryhodnosti plánu na omezení deficitu, nedodržení slibů týkajících se snižování dluhu by pro Británii bylo naprostou katastrofou. „Dodal, že Británie by se dostala“ do situace, ve které jsou dnes některé evropské země, a to není situace, v níž Británie chce být „. Informovala o tom agentura AP.

zdroj aktuality.sk

Bookmark and Share
Doporučujeme

Komentáře uzavřeny.