Bankovní půjčky

Bankovní půjčky představují jistotu, silné zázemí a stabilního partnera v nepohodě, je však mnohem těžší takovou půjčku získat, než žádat u instituce nebankovní. Pokud však splňujete všechna kritéria, kterými si banka svou půjčku podmiňuje, rozhodně půjde o volbu lepší – banka totiž nabízí výrazně nižší úrok.

Výhody a nevýhody bankovních půjček

Pokud jdeme žádat o půjčku, měli bychom být připraveni na to, že se bude bankovní pracovník snažit co nejlépe posoudit naši finanční situaci – banka si totiž chce být jista tím, že budeme schopni půjčku splácet. Dokládat budeme muset naše příjmy, banka bude chtít vidět kupříkladu i výpisy z účtu a trestního rejstříku. Důležitou roli v tomto případě hraje i to, zda jsme v minulosti měli se splácením úvěrů a půjček nějaké potíže – pokud ano, stáváme se pro banku často nežádoucí klientelou.

Jestliže nám banka půjčku schválí, rozhodně se můžeme radovat – na rozdíl od nebankovních institucí totiž získáváme výhodnější výši měsíčního úroku, případně úroku z prodlení. Také odpadává strach z podvodných nebankovních institucí, na větší bankovní společnosti je totiž přeci jen trochu větší spolehnutí – nebo to tak alespoň často funguje v našem podvědomí.

Jaké půjčky české banky nabízejí?

Mezi nabídkou českých bank toho najdeme opravdu mnoho, proto si tyto služby nyní alespoň stručně shrňme:

    • Hypotéky pro financování stavem a rekonstrukcí.
    • Americké hypotéky, které lze použít na libovolné potřeby, a jsou jištěny nemovitostí klienta.
    • Půjčky na cokoliv – tedy půjčky bezúčelové, při jejichž sjednávání se nás v bance nikdo neptá, k čemu chceme půjčku využít.
    • Konsolidace, tedy půjčky, kterými financujeme své předchozí dluhy.

Nad všemi bankovními půjčkami (a to na rozdíl od těch nebankovních) dohlíží Česká národní banka, ústřední banka České republiky a orgán monitorující český finanční trh. A pokud nás budou zajímat i konkrétní banky a budeme si chtít porovnat kupříkladu kvalitu jejich služeb či se jen dozvědět něco více, lze doporučit portál – Půjčko.cz.

Logo pujcko.cz

Bookmark and Share
Doporučujeme

Komentáře uzavřeny.