Akcie, co jsou a jak s nimi obchodovat

Akcie jsou spolu s dluhopisy nejdůležitější reálně investiční aktiva. Skutečně, pokud investor nechce investovat do derivátů, může v podstatě nakoupit pouze uvedené aktiva, případně držet hotovost nebo fyzické komodity, zejména zlato. Pokud investor nakupuje akcie, nakupuje podíl na majetku společnosti a očekávání dalšího růstu firmy. Akce akcie však nejsou pouze prostředek pro investování. Za poslední dvě dekády se tyto cenné papíry staly významnou spekulativních destinací, když jejich mnoho traderů začalo spekulativní nakupovat či prodávat. Obchodování s těmito cennými papíry se tak kvůli výborným obchodním podmínkám stalo velmi populární. Alternativou k obchodování akcií je obchodování akciových indexů, které nabízejí skutečně výbornou likviditu.

Obchodování a investování do akcií

Mnoho elektronických brokerů nabízí možnost krátkodobě obchodovat akcie či dlouhodobější do nich investovat na online světových burzách. Může se tak dít nejen pomocí samotných fyzických akcií na danou společnost, ale i pomocí derivátů. Pro obchodování akcií se tak mohou využít i mimoburzovní kontrakty CFD na dané akce. Tyto kontrakty kopírují cenu podkladového aktiva, ale umožňují obchodníkovi akce nejen nakoupit ale i prodat na krátko, a to navíc pomocí páky.

Dlouhodobější investoři mohou do akciových trhů investovat i nákupem ETF. Tyto deriváty často nenabízejí žádnou, nebo jen minimální páku a umožňují velmi levně investovat do určitých akciových sektorů, segmentů či regionů. ETF je skutečným nástrojem dlouhodobého investora při tvorbě jeho investičního portfolia.

Pro investování do akcií a to pomocí ať už fyzických akcí, CFD na tyto akce nebo různých ETF, doporučujeme využít služeb evropské investiční banky Saxo Bank. Ta pomocí své elektronické platformy SaxoTrader nabízí možnost obchodovat tisíce akciových titulů po celém světě a investovat do stovek burzovních obchodovatelných fondů – ETF.

 

Bookmark and Share
Doporučujeme

Komentáře uzavřeny.