5 tipů, jak si vybrat účetní firmu

Jako majitelé firmy a živnostnicí máte ze zákona

povinnost odvádět daně. Nemáte-li zkušenosti v oblasti účetnictví a daní a nechcete či nemůžete zaměstnávat vlastního účetního, je nejlepším řešením spolupracovat s externí účetní firmou. Vybrat ji lze na základě několika kritérií.

1. Zkušenosti hrají hlavní roli

Externí účetní firma musí mít co nejvíce zkušeností. Čím déle v této oblasti působí, tím je větší předpoklad, že svoji práci odvede dobře. Jako příklad zkušené firmy, která na trhu působí již více než 20 let, představujeme společnost Triarios – účetní firma Praha 5. V jejím kolektivu najdete profesionály, kteří se oblasti daní a účetnictví vyznají na 100%. Služeb této společnosti využily za dobu jejího fungování již desítky firem a živnostníků.

2. Poskytne komplexní služby

Zvolte si vždy takovou firmu, která se umí zorientovat ve všech oblastech účetnictví a daní. Má být schopna nejen spravovat vaše účetnictví, ale zajistit také například auditorské služby.

3. Poskytne daňové poradenství

Kvalitní účetní firma vám nabídne nejen zpracování účetnictví, ale i daňové poradenství. Některé společnosti tuto službu při úzké spolupráci nabízejí zdarma. Triarios, který poskytuje daňové poradenství na Praze 5, v rámci této služby poradí například s tím, jak ušetřit na daňových odvodech. Vaše firma pak nebude muset platit zbytečně vysoké daně, a to třeba díky využití odpočitatelných položek.

4. Zastoupí vás při komunikaci s úřady

Nedílnou součástí vedení účetnictví a odvádění daní je také komunikace s finančními úřady. Může být poměrně časově náročná. V okamžiku, kdy už spolupracujete s externí účetní firmou, je dobré využít jejích služeb právě i pro komunikaci s úřady. Může to pro vás znamenat další významnou úlevu, která vám pomůže soustředit se jen a pouze na podnikatelskou činnost.

5. Odpovídá za případné problémy

Účetní firma musí být spolehlivá. V okamžiku, kdy například při odvodu daní udělá jménem vaší společnosti nějakou chybu, musí být za to zodpovědná a nést následky.

Bookmark and Share
Doporučujeme

Komentáře uzavřeny.